+48 664 653 563 alakummer@gmail.com

„Miłość to najłatwiejsza z dróg-
To magiczny klucz, który otwiera każde drzwi.
Jeśli masz dostatecznie dużo miłości,
pokonasz wszystkie przeszkody.”

Christina Thomas

 

„Człowiek, który doświadcza tajemnicy miłości, będzie miał do czynienia nie z obrazem prawdy, ale z jej istotą.
Kto jest świadomy tego błogosławieństwa ludzkiej natury, nigdzie nie znajdzie większego wsparcia niż w miłości.”

Sokrates

 

,,Serce bez miłości jest pustynią. Miłość to fundament życia. Musicie kochać powietrze, którym oddychacie, jeśli chcecie, aby napełniło was życiem i mocą.”

Sri Sathya Sai

 

„Jesteś swoim najwyższym autorytetem. Nie umieszczaj swojego źródła autorytetu poza sobą. Skieruj się do wewnątrz, aby zobaczyć, czy prawda, którą znalazłeś jest w harmonii z prawdą, którą znalazłeś w swoim sercu.”

“You are your own highest authority. Do not place your source of authority outside of you. Go within to see if the truth you’ve found is in harmony with the truth you find in your heart.”

Neale Donald Walsch

 

„Miłość nie wymierza, po prostu daje.”
“Love does not measure, it just gives.”

Matka Teresa

 

„Jest wiele dróg, ale tylko jedna to ścieżka serca. To żadna ujma porzucić ścieżkę bez serca i wkroczyć na ścieżkę z sercem. Ścieżka serca to ta, która czyni cię szczęśliwym.”

C. Castaneda

 

„Kochaj to, kim jesteś, głęboko i słuchaj wewnętrznego Boga, którego głos jest bardzo subtelny. On jest zwany uczuciami. Uczucia, jeśli będziesz ich słuchał, powiedzą ci, co jest prawdą i wskażą ci drogę do oświecenia.”

Ramtha

 

„Nic nie można osiągnąć bez wiedzy, a przecież wszystko można osiągnąć tylko poprzez czyste serce.”

Babaji

 

„Miłość w przeszłości jest tylko wspomnieniem,
Miłość w przyszłości jest tylko oczekiwaniem,
Prawdziwa miłość żyje w teraźniejszości.”

Budda

 

„Jeśli kochasz całość
z powodu tego co szczególne,
i jeśli kochasz to co szczególne,
bo zakochany jesteś w całości,
oto prawdziwa miłość.”

Lama Ole Nydahl

 

„Nic nie uchodzi uwadze tego, kto patrzy oczami serca; dla niego każdy powiew wiatru ma swoją opowieść, a każda fala ma swój obraz.”

Thomas Moore

 

„Kiedy w sercu ludzkim budzi się Miłość Boska, nic nie może nas zatrzymać”
„Kiedy się kocha, trzeba kochać całkowicie, w pełni, inaczej lepiej nie kochać, ponieważ tylko wtedy to działa, bo jeżeli się kocha tylko pół na pół, to to się po jakimś czasie kończy”

Sri Swami Vishwananda

 

„Ponieważ w każdej chwili może nadejść rozstanie, nie złośćmy się na siebie, nie krytykujmy, nie wojujmy. Być może tylko krótko będziemy razem, po co więc psuć tę chwilę, lepiej wypełnić ją miłością i serdecznością.”

Patrul Rinpocze

 

„Miłość do siebie sprawia, że potrafisz cieszyć się swoją obecnością. Cieszysz się na widok odbicia swojej twarzy w lustrze, a twój szczery uśmiech podkreśla wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Miłość do siebie powoduje, iż nie musisz podążać za fałszywym obrazem doskonałości – nie potrzebujesz już udowadniać sobie, że jesteś wystarczająco dobry, by otrzymać miłość.

 

Odczuwając miłość do siebie, nie musisz już żyć wedle opinii i sądów innych ludzi, nie potrzebujesz ich, by akceptowali cię lub prawili ci komplementy – teraz bowiem wiesz, kim naprawdę jesteś. Nie lękasz się też dzielić miłości z innymi, gdyż twoje serce jest otwarte na bliźniego.”

Don Miguel Ruiz

 

„Usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego.”

Pablo Coelho (Czarownica z Portobello)

 

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.”

C.G.Jung

 

(ponieważ wszystko jest zjawą, doskonałą w swej formie, będącą poza przyzwoleniem i odrzuceniem, a człowiekowi pozostaje tylko śmiech…)

 

,,Są dwie drogi, aby przeżyć życie.
Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem.
Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.”

Albert Einstein

 

„Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia.”

Georges Bernanos

 

„Twórczość wszystkich prawdziwych artystów – niezależnie od tego, czy oni sami o …tym wiedzą – powstaje za stanu, w którym umysł znika, z wewnętrznej nieruchomej ciszy. Dopiero potem umysł nadaje kształt twórczemu impulsowi lub przebłyskowi natchnienia.”

Eckhart Tolle

 

„Poznałem i dobro i zło,
grzech i cnotę,
prawo i bezprawie,
skazywałem i byłem skazańcem,
przeszedłem przez narodziny i śmierć,
…radość i cierpienie,
niebo i piekło,
i na końcu zrozumiałem,
że jestem we wszystkim
i wszystko jest we mnie.”

Hazrat Inayat Khan

 

„To nie umysł jest tym, który poszukuje odpowiedzi i rozwoju, lecz coś innego, istniejącego poza umysłem, co umysł wykorzystuje.”

Sri Aurobindo

 

„Jedyne zbawienie, jakie istnieje, to uzmysłowienie sobie przez ludzkość jej własnej boskości. Jesteście nasionami tej świadomości. Cokolwiek myślicie, do jakichkolwiek wniosków dochodzicie, uwzniośla to i rozwija świadomość wszędzie. Kiedy, wyłącznie dla waszego własnego dobra, będziecie żyli w zgodzie z tym, co zrozumieliście, pozwolicie innym zobaczyć w was wspanialsze myśli, bogatszy umysł i bardziej celowe istnienie niż to, które widzą wokół siebie”

Ramtha

 

„Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.”

Goethe

 

„Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak blisko sukcesu byli, kiedy się poddali.”

Thomas Edison

 

„Śmiech jest właściwy człowiekowi, to znak jego rozumności.”

Umberto Eco

 

„Jest tylko jedna przyczyna nieszczęścia: fałszywe przekonania, które masz w głowie, przekonania tak ogólnie uznane, że nigdy nie wpadasz na to, by je podważyć.”

Anthony de Mello

 

„Bądź sobą; wszyscy inni są już zajęci.”

Oscar Wilde

 

„Teraz szczęśliwie osiągam zamiast osiągać, by być szczęśliwym.”

Anthony Robbins

 

„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.”

Autor: Zig Ziglar

 

„To, co jest teraz udowodnione, kiedyś tylko sobie wyobrażano.”

Wiliam Blake

 

„Wszystko jest tylko iluzją.
Doskonałe i proste, takie jakie jest,
Nie ma nic wspólnego
Z „dobrym” lub „złym”,
Z „lgnięciem” lub „odpychaniem”.
Dlatego można równie dobrze
Wybuchnąć śmiechem.”
Longczen Rabdziampa Rinpocze, XIV wiek

 

„Wszystkie zjawiska są przemijające, jak jesienne chmury.

Narodziny i śmierć przypominają sztukę odgrywaną w teatrze.

Życie ludzkie jest jak błysk światła i wody górskiego strumienia.”

Budda

 

„Żyć i umrzeć bez żalu, oto moja jedyna religia.”

Milarepa

 

„W naturze ludzi głupich leży smutek i wpadanie w depresje, jeżeli coś im się nie uda, oraz zadowolenie i egzaltacja, gdy rzeczy rozgrywają się zgodnie z ich oczekiwaniami. Mądrzy potrafią przejść w równowadze przez trudne i przyjemne chwile.”

Budda

 

„Wszelka niezależność jest szczęściem, w każdej zależności od innych tkwi smutek.”

Patrul Rinpocze

 

„Obietnice są przyczyną złamanych obietnic.”

Patrul Rinpocze

 

,,Naturą umysłu jest stały konflikt. Konflikt aby istniał potrzebuje obiekt: opozycję, sprzeczność. Osoba nie zachowująca się zgodnie z twoimi oczekiwaniami , przekonaniami, nastrojami, staje się twoim wrogiem. w naturze umysłu leży projekcja na kogoś innego tego czego nie chcesz uznać w sobie”.

Manuel Schoch

 

“Żadna rzecz nie jest tego warta, by się do niej przywiązać”

Budda

 

„Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku.”

Sherry Argov”

 

„Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę”

Paulo Coelho

 

…”Żyjemy na planecie zawieszonej gdzieś we wszechświecie. Moim zdaniem można oszaleć, gdy człowiek to sobie uświadomi.”

Jostein Gaarder (Dziewczyna z pomarańczami)

 

„Mamy w życiu nie tylko swoje miejsce. Mamy również wyznaczony czas.”

Jostein Gaarder (Dziewczyna z pomarańczami)

 

„Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.”

Pablo Coelho (Czarownica z Portobello)

 

„Kiedy w zapamiętaniu poruszał się w takt muzyki, doznawał uczucia, że naturalny rytm jego ciała łączy się z pierwotnym rytmem świata, współgra z nim. Myślał, że prądy morskie, wiatry tańczące na łakach, obroty gwiazd muszą mieć z nim jakiś związek.”

Haruki Murakami (Wszystkie boże dzieci tańczą)

 

„Twoje wyobrażenie o mnie jest urobione z materiałów zapożyczonych od siebie i od innych. To, co o mnie myślisz, jest zależne od tego, co myślisz o sobie. Może stwarzasz swoją opinię o mnie z materiału, który radbyś wykreślić ze swego wyobrażenia o sobie. Może ona jest też odbiciem tego, co inni ludzie myślą o tobie. Możliwe również, że myślisz o mnie właśnie to samo, co ja o tobie.”

Thomas Morton (Nikt nie jest samotna wyspą)

 

„Zawsze pociągalo mnie nie wymierne, zewnętrzne piękno, lecz coś ukrytego gdzieś głęboko, coś dotykającego absolutu. Lepszym określeniem będzie tu magnetyzm. Czy Wam się to podoba czy nie, to potężna siła, która usidla ludzi i pochłania. Najbliższe porównanie to moc zapachu perfum. Nawet największy mistrz nie potrafi wytłumaczyć, jak powstaje zapach nacechowany szczególnym magnetyzmem. A jednak pozostaje faktem, że niektóre kombinacje aromatów potrafią zniewolić płeć przeciwną niczym zapach zwierzęcia w rui. Jeden aromat może przyciągnąć pięćdziesiąt na sto osób, a inny pozostałe pięćdziesiąt. Ale są też zapachy, które okazują się podniecające tylko dla jednej czy dwóch osób. Mam talent do wyczuwania tych szczególnych woni z dużych odległości … ” Słuchaj, wyczułem Cię. Nikt inny Cię nie czuje, ale ja tak.”

Haruki Murakami (Na południe od granicy, na zachód od słońca)

 

„Za każdym razem gdy „umieraliśmy”, pojawiała się nowa plansza i znów mogliśmy grać. Skąd można wiedzieć, że nie ma takiej „nowej planszy” również dla naszych dusz? Ja w to nie wierzę, naprawdę. Ale marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.”

Jostein Gaarder (Dziewczyna z pomarańczami)

 

„Można pojechać daleko, ale nie ucieknie się od samego siebie.”

Haruki Murakami (Wszystkie boże dzieci tańczą)

 

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”

Albert Einstein

 

„Nieomylność zabija twórczość”.

Autor nieznany

 

„Im mniej ludzie wiedzą, tym bardziej uparcie oni to wiedzą.”

Osho

 

„Poddawaj w wątpliwość wszystko. Znajdź swoje własne światło.”
“Doubt everything. Find your own light.”

Budda, Siddhartha Gautama

 

„Wszystko, co kiedykolwiek się zdarzyło nadal się dzieje. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość przydarzają się w wieczności, która jest Tu i Teraz.”

“Everything that ever happened is still happening. Past, present and future keep happening in the eternity which is Here and Now.”

James Broughton

 

„Jedyny powód, dla którego nie mamy tego, czego pragniemy jest taki, że musielibyśmy się zmienić, a zmiana jest zbyt wielką niewiadomą.”

Colin P. Sisson

 

„Nie widzimy rzeczy takich jakie są – widzimy je takimi, jacy sami jesteśmy.”

Anaïs Nin

 

„Bądź wdzięczny za trudne chwile. Pozwalają Ci wzrastać …
Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia. Dają Ci szanse na poprawę …
Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie. One budują twoją siłę i charakter …
Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje.”

Autor nieznany

 

„Każda godzina dzieli się na pewną liczbę sekund, a każda sekunda na pewną liczbę ułamków. Świętym naprawdę jest ten, kto jest zdolny być w pełni obecny w każdym ułamku sekundy.”

Budda

 

„Gdy ludzie są radośni, zawsze są wtedy dobrzy, ale jeśli są dobrzy, rzadko się radują.”

Anthony de Mello

 

„Światło życia jest w twojej duszy, nasiona szczęścia leżą w twoim sercu. Kiedy kochasz siebie, twoje życie się budzi.”

“The light of life is in your soul, the seeds of happiness lie in your heart. When you love yourself, your life awakens.”

by Lotus

 

„Ci żyją w mądrości, którzy widzą się we wszystkich i wszystko w nich, którzy zrzekli się każdego egoistycznego pragnienia i poczuli dręczący głód serca.”

„They live in wisdom who see themselves in all and all in them, who have renounced every selfish desire and sense craving tormenting the heart”.

Bhagavad Gita

 

„Największą potrzebą współczesności jest zgłębienie ludzkiej osobowości, odnalezienie utajonych tam inspiracji i władz, na których dopiero można wznieść całą strukturę nowego życia. Ponieważ żyć to uszlachetniać się i osiągnąć doskonałość, do której dusza wiecznie tęskni. Rozwiązaniem najbardziej palącej kwestii współczesności jest przebudzenie świadomości rodzaju ludzkiego ku boskości człowieka.”

Hazrat Inayat Khan.

 

„Jeśli myślisz, że jesteś tym, za kogo uważają cię twoi przyjaciele i twoi wrogowie, to znaczy, że z pewnością siebie nie znasz.”

Anthony de Mello

 

„W jakiejkolwiek sytuacji się znajdziesz, zawsze rób najlepiej jak potrafisz, i niech wszystkie twoje decyzje i ścieżka działania pochodzą z twojego serca.”

„In whatever situation you find yourself, always do your best, and let all your decisions and path of action come from your heart.”

Babaji

 

„Wszystkie doskonałości i każda cnota Boska są ukryte w Tobie. Ujawnij je światu.”

Babaji

 

„- Dlaczego wszyscy tutaj są tak szczęśliwi, a ja nie?
– Dlatego, że nauczyli się widzieć dobro i piękno wszędzie – odrzekł Mistrz.
– Dlaczego więc ja nie widzę wszędzie dobra i piękna?
– Dlatego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie.”

Anthony de Mello

 

„Ten, kto zna innych jest mądry,
ten, kto poznał siebie jest oświecony.”

Lao Tzu

 

„Jest tylko jedna religia – religia miłości.”

Śri Sathya Sai Baba

 

„Mędrzec, niczym pszczoła zbierająca miód z różnych kwiatów, przyjmuje treści z rozmaitych pism świętych i we wszystkich religiach dostrzega tylko dobro.”

Śrimad Bhagavatam

 

„Wielkiej skały wiatr nie wzruszy; umysłu mędrca nie wzruszy ani czołobitność, ani obraza.”

Gautama Budda (Siddhartha Gautama)

 

„Ciało fizyczne jest jak ubranie, w które się odziewamy. Podobnie jak ubranie jest jedynie przykryciem dla ciała, ciało fizyczne jest jedynie przykryciem dla naszej najgłębszej Świadomości. Poznanie tej Świadomości jest celem życia. Gdyby wszyscy mogli doświadczyć tej Prawdy wewnętrznej, gdyby potrafili zrozumieć swoją prawdziwą naturę, nie byłoby już między ludźmi wrogości, a jedynie przyjaźń, miłość i powszechne braterstwo”.

Swami Muktananda

 

„Niewiedza nie zmienia samej rzeczywistości, tylko jej postrzeganie; niewłaściwe postrzeganie prowadzi do błędnego rozumienia tego, co jest albo czego nie ma, co można zrobić i czego zrobić się nie da”

Choa Kok Sui

 

„Kiedy wracasz do domu? Czekam już dwa tysiące lat i kolacja stygnie.”

Jezus „Koany Jezusa”

 

„Jeśli nie widzisz Boga w drugim człowieku, nie widzisz Go wcale”

Yogi Bhajan

 

‎,,Nie utrudniaj sobie życia, nie stawiaj siebie niżej od innych. Ciesz się tym,… co potrafisz i wiedz, że każdy człowiek jest duszą, która jest nieskończonością – bez początku i bez końca, że ty w swoim Ja możesz poznać najwyższą siłę Boskości i że jest możliwe – z samego siebie wiedzieć, czego się chce”.

Mistrz Morya

 

„Największa katedra jaką kiedykolwiek odwiedzisz, mieści się wewnątrz twego serca, w twojej duszy.”

Mahawatar Kriya Babadźi

 

„Szczęśliwość jest naturalnym stanem każdej cząsteczki we wszechświecie.”

Tukaram

 

„Kiedy się czegoś wyrzekasz, stajesz się z tym związany.” –

Anthony De Mello

 

„Istota geniuszu polega na tym, żeby wiedzieć, co przeoczyć.”

James William

 

„Uwaga to miłość.”

(z hawajskich mądrości)

 

„Cuda nie pozostają w sprzeczności z naturą,
lecz tylko z naszą o niej wiedzą.”

św. Augustyn

 

„Spokój nie oznacza bierności, wyciszony umysł pozwala podejmować inteligentne decyzje i działać we właściwym czasie. Bądź dynamiczny i odprężony!”

Sri Sri Ravi Shankar

 

„Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych.”

Hans Urs von Balthasar

 

„Nie podążaj za ideami innych, ale ucz się słuchać głosu w sobie.”

Do not follow the ideas of others, but learn to listen to the voice within yourself.”

Babaji

 

„Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Wybór należy do Ciebie.”

Wayne Dyer

 

Opowieść:

„Powrót do domu”

„- Można wyróżnić trzy etapy w rozwoju życia duchowego – stwierdził Mistrz. – Etap cielesny, duchowy i boski.

– Na czym polega etap cielesny? – pytali poruszeni uczniowie.

– Na tym etapie widzi się drzewa jako drzewa i góry jako góry.

– A etap duchowy?

– Na tym etapie człowiek widzi rzeczy głębiej, a więc drzewa nie są już drzewami, a góry nie są już górami.

– A etap boski?

– Ach, to już Oświecenie – powiedział Mistrz ironicznie uśmiechając się.

– Na tym etapie drzewa znowu stają się drzewami, a góry górami.”

Autor nieznany

 

„Najskuteczniejszy sposób na kształtowanie własnego życia to PRZYSTĄPIĆ do DZIAŁANIA – trzeba się tylko do tego nakłonić.”

Umów się na bezpłatną sesję wstępną

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych