+48 664 653 563 alakummer@gmail.com

1. Uświadom sobie, że jesteś istotą zupełnie wyjątkową, jedyną na świecie.

Nie ma drugiej takiej osoby na świecie jak TY, nikt inny nie jest taki jak TY i nigdy nie będzie. Nasza wyjątkowość jest naszym największym atutem i kiedy docenimy to w pełni, wzbudzimy w sobie należny szacunek.

„Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci”. Oskar Wilde

 2. Doceń to, co otrzymujesz od życia.

Wdzięczność jest jednym z ważniejszych kroków na drodze naszego rozwoju. Kiedy umiemy cieszyć się z tego co już mamy, budzimy w sobie radość i tym samym podnosimy swoje pozytywne wibracje, a to z kolei  sprawia, że łatwiej spełniają się nasze marzenia.

3. Na życie i przyszłość zapatruj się z optymizmem i nadzieją.

Kiedy zdamy sobie sprawę, że przeszłości tak naprawdę nie ma, a jest tylko „tu i teraz”, zdecydowanie łatwiej jest nam spojrzeć z optymizmem w kolejny nadchodzący dzień. Po cóż bowiem z góry zakładać, że coś może się nie udać? Czy w zamian nie lepiej czuć nadzieję i wiarę w otaczające nas wszędzie najlepsze dobro? Jeśli jestem w chwili obecnej radosna i szczęśliwa, to moje wibracje mogą mi tylko i wyłącznie przynieść coś dobrego. Ta radosna chwila generuje następną, a ta kolejną, więc każda następna może być tylko lepsza. Oczekuję tego z radością i bez lęku i często powtarzam:” Jak może być jeszcze lepiej?”

4. Stawiaj sobie nowe i ciekawe cele.

Życie jest ciągłą podróżą, ale to my decydujemy dokąd i w jaki sposób się poruszamy. Jeżeli znamy kierunek i cel naszej podróży, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie zabłądzimy. Ważne jest  przy tym, aby cieszyć się z każdego kolejnego kroku i bawić się tą podróżą, bo kiedy zaczynamy zbyt serio traktować nasze sprawy, wtedy zazwyczaj nie dochodzimy w pożądanym kierunku, a samopoczucie nasze słabnie z każdą chwilą, obniżając nasze wibracje. Nie powinniśmy do tego dopuścić. Chcemy przecież czuć się szczęśliwi i spełnieni i podążać w wyznaczonym przez siebie kierunku. Każdy kolejny cel, jaki przed sobą stawiamy, to kolejna zabawa, czasem lekcja, ponieważ nie wszystko, co nam się wydaje z pozoru wspaniałe, takie w rzeczywistości  jest, a i nie zawsze służy naszemu najwyższemu dobru. Dlatego czasem warto zaufać własnej intuicji, odpuścić swój mały niewypał i odnaleźć kolejny kierunek swojej własnej drogi. Pamiętać należy przy tym, aby nie spocząć na laurach i czegoś chcieć od życia, planować, marzyć, stawiać przed sobą kolejne zadania, a zarazem  bawić się przy tym wyśmienicie.

5. Każdy swój dzień przeżyj tak, jakby to miał być twój ostatni dzień.

Traktuj każdy dzień jak święto, ponieważ to twój jeden i niepowtarzalny dzień w całym twoim życiu! A  gdyby już jutra po prostu nie było? Co byś zrobił dla najbliższych? Co byś im powiedział? Jak byś wówczas cenił każdą minutę tego jednego jedynego dnia twego życia. Czy umiałbyś odczuwać szczęście i radość, czy zamartwiałbyś się, że jutra już nie będzie? Ja z uważnością świętowałabym każdą najmniejszą chwilkę, dziękowałabym wszystkim, którzy byli dla mnie ważni, nie szczędząc przy tym dobrych słów, gestów i czynów. Wiedząc, że to ostatni dzień, rozsmakowywałabym się we wszystkim co mnie otacza i doceniałabym najdrobniejszy szczegół, jaki by mi się wydarzał w tym jedynym i niepowtarzalnym dniu. Nie zmarnowałabym tego dnia, kochałabym całym sercem i czuła przejmującą wdzięczność za wszystko, czego w życiu doznałam. I gdybyśmy właśnie w ten sposób przeżywali każdy swój dzień, bylibyśmy naprawdę szczęśliwi.

6. Dopasowuj się do okoliczności.

Kiedy w naszym życiu coś się zmienia poza naszą kontrolą, a my nie mamy już na to żadnego wpływu, winniśmy po prostu dopasować się do danej sytuacji i potraktować ją jako dar, nową drogę. Nasze szczęście zależy tylko od nas samych, a nie od okoliczności zewnętrznych. Mądrością jest więc zrozumieć to i nie narzekać. Wszystko bowiem jest doskonałe, a więc pytam siebie wtedy:„Co dobrego z tego wyniknie?”

7. Naucz się żyć ze sobą i kochać siebie.

Tylko miłość do siebie pozwala kochać innych. Nauczmy się więc kochać siebie, bo tylko wtedy osiągniemy prawdziwe szczęście. Kochajmy więc nasze błędy i  braki, naszą wyjątkowość! Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, a miłość własna ma największą moc czynienia nas radosnymi. Mając radość w sobie, damy  radość innym. Kochając siebie, pokochamy szczerze innych.

Miłość do siebie jest podstawą bezinteresownego czynienia dobra innym.

8. Nie bądź perfekcjonistą.

Doskonałość zabija twórczość. Nie warto wymagać od siebie i innych doskonałości, ponieważ nie ma idealnej rzeczy na świecie, nie ma idealnego człowieka, nie ma nic idealnego. Jesteśmy tu po to, żeby się uczyć, doświadczać, a podążając za doskonałością możemy popaść tylko w przygnębienie i smutek. Im prędzej zdamy sobie sprawę, że od perfekcjonizmu ważniejsze są nasze starania i intencje, tym szybciej będziemy szczęśliwi.


9. Naucz się śmiać ze wszystkiego.

Śmiać się potrafią jedynie ludzie, więc ceńmy ten dar podwójnie. Śmiejąc się uzdrawiamy wszystkie komórki w swoim ciele, podnosimy poziom swoich wibracji i stajemy się szczęśliwymi ludźmi, mogącymi dać szczęście innym. Śmiejmy się więc ze wszystkiego, a najbardziej z siebie, bo czymże są nasze problemy wobec całego świata? Śmiech leczy wszystkie choroby, uzdrawia nasze dusze, sprawia, że piękniejemy i zdrowiejemy.

10. Bierz pod uwagę punkt drugiego człowieka.

Kiedy staramy się rozumieć innych, stajemy się łagodniejsi, mniej egocentryczni i mądrzejsi. Umiejętność patrzenia na świat oczami innych daje nam wewnętrzną wolność wynikającą z obserwacji, a nie z oceniania. Zniknie w nas poczucie żalu, smutku, czy zazdrości, a ich miejsce zajmie szacunek i miłość. Nikt już nie będzie w stanie nas zdenerwować, ponieważ zgłębimy tajniki prawdziwej  tolerancji w stosunku do poczynań bliskich, czy dalszych nam osób. Biorąc pod uwagę punkt widzenia  innych, ucząc się współodczuwania i rozumienia ich spraw, staniemy się ludźmi pełnymi miłości, wewnętrznego ciepła i błogiej radości.

I tak właśnie pozyskamy prawdziwe szczęście!

(opracowałam na podstawie książki „Wokini” Billy’ego Mills”a i Nicholas’a Sparks’a)

10 prawd szczęścia według. tradycji wierzeń północnoamerykańskich Indian, Siuksów.

1.Uświadom sobie, że jesteś istotą zupełnie wyjątkową, jedyną na świecie.

2.Doceń to, co otrzymujesz od życia.

3.Na życie i przyszłość zapatruj się z optymizmem i nadzieją.

4.Stawiaj sobie nowe i ciekawe cele.

5.Każdy swój dzień przeżyj tak, jakby to miał być Twój ostatni dzień.

6.Dopasowuj się do okoliczności.

7.Naucz się żyć ze sobą i kochać siebie.

8.Nie bądź perfekcjonistą.

9.Naucz się śmiać ze wszystkiego.

10.Bierz pod uwagę punkt drugiego człowieka.

(Billy Mills, Nicholass Sparks „WOKINI”)

Umów się na bezpłatną sesję wstępną

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych