+48 664 653 563 alakummer@gmail.com

Szamanizm dla mnie jest niczym innym jak prastarą wiedzą ludową, mądrością, która uwalnia wszelkie uwarunkowania i systemy.

Szamanizm naszego obecnego świata mówi o miłości do każdej Istoty na świecie. Wszystko jest częścią samego Źródła, Jednego Boga dla nas Wszystkich czy Jedynego Światła – Centralnego Słońca. Wszyscy jesteśmy objęci tymi boskimi promieniami i stopniowo budzimy się, żeby to zauważać i czuć. Jesteśmy połączeni ze wszystkim, co nas otacza, dlatego powinniśmy odczuwać szacunek do wszystkich ludzi, do zwierząt, ptaków, drzew, a nawet do najmniejszego źdźbła trawy. Kiedy szanujemy innych, szanujemy i siebie, a kiedy nie szanujemy innych, tym samym nie szanujemy siebie. Wszystko, co wysyłamy, czy to samą myślą, czy słowem mówionym, pisanym, powraca do nas zwielokrotnione. Jeśli mamy dobre myśli, dostajemy dobro, jeśli myślimy źle o kimś, przywołujemy do swojego życia również zło. Tak działa Wszechświat, bo od wieków wiadomo, że przecież „nic w przyrodzie nie ginie.”

Jako istoty ludzkie mamy możliwości rozwoju duchowego, jak też ciągłej pracy nad swoim umysłem i ciałem. Kiedy mamy chorą duszę i nasz umysł nie pozwala do niej dotrzeć, natychmiast choruje też nasze ciało. Jeśli zaś tylko zaczynamy o nią dbać, uspokaja się nasz umysł i zdrowieje też ciało. Tak właśnie to działa. Oczywiście jest to proces, ale kiedy raz podejmiemy decyzję o tym, że chcemy się rozwijać, zaczynamy stopniowo wzrastać i zdrowieć.

Według szamanizmu bardzo ważna jest intencja. Kiedy wyrażasz intencję czynienia dobra, wzrastasz duchowo i przywołujesz do swojego życia wymarzony spokój, miłość i radość.

Nie warto tworzyć podziałów na moje czy twoje racje. Kiedy poddajemy się ocenianiu, zawsze wchodzą w grę emocje. Może rodzić się wówczas złość, a nawet nienawiść. To niebezpieczny trend naszego społeczeństwa i uwikłań patriarchalnego systemu. Szamanizm przywraca pokojowe myślenie, w którym nie ma podziałów, a podstawą jest bezwarunkowa miłość, szacunek i dobro. Jeśli myślisz na przykład, że tylko ta partia jest najlepsza, którą popierasz, a jedyną religią jest ta religia, którą wyznajesz, jeśli tylko masz wąskie widzenie swojej racji, chcesz czy nie chcesz budzisz w sobie antagonistyczne odczucia i rodzi się w tobie niechęć do innych, a to w efekcie może przerodzić się w nienawiść. W ten sposób burzysz mosty, oddzielasz się od tych, którzy nie są z tobą i potępiasz tych, którzy myślą inaczej. Budzisz w ten sposób swoje ego, krytykujesz, złościsz się, nienawidzisz. Tak właśnie powstają wojny i giną niewinni ludzie i inne niewinne istoty. Czy taki świat ci się podoba?

Szamanistyczne widzenie świata jest łączeniem wszystkich ludzi bez względu na to, co wyznają, gdzie są i jacy są. Jest to otwarcie na każdego, bo każdy jest istotą boską i jeśli o tym jeszcze nie wie, lub zapomniał (bo zwyczajnie się zagubił), to zawsze ma szansę to sobie przypomnieć. Każdy ma szansę narodzić się na nowo, odnaleźć swoją duszę i usłyszeć bicie jej serca. To serce powie nam prawdę, kim naprawdę jesteśmy. Zacznijmy więc w spokoju ducha po prostu go słuchać. Wówczas z pewnością już nigdy nie skrzywdzimy ani siebie, ani nikogo na tym czy też innym świecie.

Z miłością radosną jak Słońce! <3

 

Umów się na bezpłatną sesję wstępną

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych