+48 664 653 563 alakummer@gmail.com

Joga Śmiechu

ŚMIECH TO ZDROWIE

Nasz organizm nie rozróżnia śmiechu wymuszanego ćwiczeniami od śmiechu spontanicznego
i w obu przypadkach produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. Fakty te wykorzystał już 20 lat temu lekarz-kardiolog z Indii,  Dr Madan Kataria – tworząc jogę śmiechu. Dzięki jego popularyzacji dziś na świecie jest już w ponad 70-u krajach ponad 7 tysięcy klubów jogi śmiechu.
Rozległe badania z całego świata dowodzą, że śmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm.Pomaga usunąć negatywne skutki stresu i nawet krótka godzinna sesja jogi śmiechu skutecznie zrelaksuje, uwolni trudne emocje z ciała, dotleni cały organizm i połączy w radości wszystkich uczestników. W uczestnictwie systematycznym pozwoli obniżyć  poziom kortyzolu (hormonu stresu) już na stałe i sprawi, że uczestniczy jeszcze bardziej zwiększą swoją wydajność
w pracy i znacznie poprawią swoje kontakty prywatne i zawodowe.

SZKOLENIA, KONFERNCJE, EVENTY

 

Dla osób w każdym wieku, niezależnie od poglądów, zainteresowań i upodobań.

Jogę śmiechu polecają m. in. kierownicy szkoleń małych firm i korporacji, z racji iż idealnie wpisuje się w programy treningów, czy długich wykładów wymagających wysokiej koncentracji od uczestników – jako oryginalny i efektywny przerywnik.

Przy realizacji tematycznych eventów – warsztaty są ciekawą nowością pośród różnych form atrakcji, które często powtarzają się w propozycjach.

JAK PRZEBIEGA WARSZTAT

W jodze śmiechu nie musimy wcale mieć poczucia humoru, czy posiadać umiejętność opowiadania dowcipów.

Tu poprzez proste ćwiczenia połączone z ruchem, oddechami i patrzeniem sobie w oczy uczymy się śmiać bezwarunkowo. Trenerka stosuje dodatkowo muzykoterapię z zastosowaniem bębna oceanicznego, dzwonków, kamertonów, co łącznie daje efekt niezwykle  energetyzującej relaksacji.

Nie ma obowiązku przygotowania specjalnych strojów, akcesoriów, ani też fizycznych umiejętności. Miejscem realizacji zajęć może być zielona polana, jak też sala wykładowa.

EFEKTY

– likwidacja napięcia, stresu spowodowanego przez duży wysiłek umysłowy np. podczas
długich narad, negocjacji, czy szkoleń
– relaksacja psychofizyczna i jednocześnie nowa energia i chęć do dalszego działania
– znużenie np. długim siedzeniem w sali konferencyjnej – zastępuje dobry humor i ruch.

Umów się na bezpłatną sesję wstępną

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych